piątek, 28 lipca 2017

Po(d)ręczna aplikacja - word cloud

Przed zakończeniem roku sen z oczu spędzała mi chmura wyrazowa, której nie mogłam stworzyć z bardzo prostego powodu. Otóż mój xp przestał współpracować ze wszystkimi znanymi mi stronami  (m.in. z moim ulubionym taxgedo.com). Bardzo brakowało mi tego narzędzia - do zalet i możliwości wykorzystania chmury wyrazów w edukacji nikogo chyba nie muszę specjalnie zachęcać - toteż nie ustawałam w poszukiwaniach. Przypadkiem w Sklepie Play natknęłam się na coś, co mnie uszczęśliwiło, a mianowicie - aplikację Word Cloud, którą szybko bezpłatnie pobrałam!


Aplikację obsługuje się intuicyjnie, jest prosta i łatwa w użyciu. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że niemal zawsze znajduje się w zasięgu naszej ręki podobnie jak smartfon.
Wpisanie słów, które nas interesują, zajmie tylko chwilkę, jeszcze mniej ich usunięcie. Przykładowe wyrazy, które przyszły mi do głowy (rzecz jasna związane z wakacjami): 
Potem już tylko zostaje dobór odpowiadających nam kolorów i kształtów, co również zajmuje chwilkę (no chyba, że trudno nam się zdecydować 😉).


Następnie możemy zapisać bądź udostępnić komuś, przesłać na inne urządzenie utworzony plik.


Aplikacja ma naprawdę duży wybór wielkości i typów czcionek,  kolorów i kształtów.

Polecam, 

 

4 komentarze: